Štěně.cz
Portál pro odchov štěňátek

Články

Čtečka čipů - užitečná pomůcka každého chovatele

K čemu je dobrá čtečka čip a potřebuji jí pro svůj odchov?

Psí detektiv překonal hranici 2000 zachráněných zvířat

Psí detektiv, první národní pátrací systém po ztracených zvířatech v Česku, oslavil dva roky fungování. Jeho úspěšnost v pátrání se za tuto dobu vyšplhala z původních 50% na 75%. Od založení v lednu roku 2014 celkem pátral po 3603 zvířatech a z toho úspěšně vrátil domů zvířat 2010. V Evropě svoji konkurenci zatím nemá. Momentálně trénuje speciálního „čmuchacího psa“, který bude reálným psím detektivem.

Jak se vyvíjí štěně v lůně feny - VIDEO

Strhující pořad z produkce National Geographic o vývoji štěňátek v lůně feny. Podívejte se, co se děje od početí až k porodu.

Nemoci štěňátek po porodu

Napsat tento článek není rozhodně nic radostného, ale nutného. Přeci jen by někdo po přečtení této zjednodušené formy rizik mohl zabránit zbytečnému úhynu štěněte.

Savé podložky versus staré povlečení

Tento model je zajetý po dlouhé roky. Plánujeme první vrh, vše se podaří jak má, fenka čeká štěňátka, a tak začínáme shánět po všech známých staré povlečení, abychom měli pod ty malé tvorečky co dát.

Chystáme se ke krytí

Máte doma fenku, kterou jste již uchovnili a chystáte se na štěňátka. Ráda bych využila svých zkušenosti a podělila se o ně hlavně se začátečníky nebo i s těmi, kteří chtějí vědět co a jak pro jednodušší začátek.

Porod feny - co si připravit

Přečtěte si rady zkušené chovatelky co všechno je potřeba připravit a udělat před porodem.

Odchov štěňátek - II.díl

V dalším článku se podíváme na krmení štěňátek a prodej štěňátek novým majitelům.

Odchov štěňátek - I.díl

Tento článek je základním přehledem o tom, co všechno čeká chovatele po porodu feny se štěňátky. Ke každé kapitole by bylo možné napsat celou knihu. Takže vždy je potřeba se poradit s odborníky – veterinářem, chovatelem, poradcem chovu a dalšími.